Tarihçe

Kurumumuz Hacamat Dernek Başkanı, HACAMAT adlı kitabın yazarı Sayın Süleyman Gök öncülüğünde 2013 yılında Hacamat ve Diğer Geleneksel Tıp alanında Akademik araştırma yapmak Hacamat sanatının inceliklerini ilgilenen sağlık çalışanlarına öğretmek amaçlı kurulmuştur.

Süleyman Gök Türkiyede Hacamat denilince akla ilk gelen, Türkiyenin en eski en uzman Hacamat Eğitmenidir. Kendisi Binlerce Hacamat Uzmanı yetiştirmiş olup, Sağlık Bakanlığının hazırladığı  yeni çıkan yasa sonrası kurumumuzda HACAMAT EĞİTİMLERİ ni Süleyman Gök tarafından yetiştirilmiş uzman doktorlar vermeye başlamışlardır.
2008 yıllarında Türkiye’de Hacamat uygulayanların sayısı 15-20 kişiyi geçmediğini belirten sayın Süleyman Gök şu an 20 yıllık Hacamat Tecrübesi olduğunu iddia edenlere gülüp geçiyorum diyor.

Türkiye’de HACAMAT mesleğinin yayılmasında en önemli isimlerinden bir olan Süleyman Gök başta İstanbul Tabibler odası olmak üzere bir çok kişi ve kurum tarafından hedef alınmış, yıpratılmaya çalışılmıştır. 

Kurucumuz sayın Süleyman Gök; ‘Türkiye’de ve Avrupada  hacamat mesleğinin yayılmasında ve tanınmasında çok emeğim geçti’,
‘Avrupada bilhassa Almanya, Hollanda ve Avusturya da da bu mesleği icra eden bir çok uzman yetiştirdim. Avrupa’da Hacamat yaptıran bir çok hasta benim yetiştirdiğim uzmanların aracılığı ile şifa bulması beni çok memnun etmiştir.

Süleyman Gök ayrıca ‘Şimdi ise hedefimde Brezilya, Hindistan ve Meksika, Kuzey Irak gibi ülkelerde hacamat mesleğinin yayılması ve tıbbı nebevi sırlarının öğretimi için çalışacağım.’ diye belirtti. 
Bu konuda önümü açacak yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Süleyman Gök iki ayrı üniversiden Akupunktur eğitimi, Hemoapati, Sülük Tedavisi, Mizaçlar üzerine detaylı birikim, Ağrı tedavisi, Tıbbi Masörlük gibi eğitimlerin yanında yine özel akredite bir fakülteden Doktor of Naturapati Eğitimi almaktadır. 4 yıllık bir eğitim programından sonra Doğal Tedavi Doktoru ünvanı (Dr./N) olacak olmayı hedefleyen Süleyman Gök, bu eğitimi kariyerimde beni yukarıya taşıyacak bir basamak ve islam tıbbını bir çok kişiye anlatmak için bir araç, insanların şifa bulmasına vesile olmak hedefinden başka arzusu olmadığını belirtti.
Süleyman Gök beye s.gok@gelenekseltipakademisi.com dan ulaşabilirsiniz.

+90 532 301 10 46
+49 176 21540897